מזון:

צרצרים ניזונים בשבי בעיקר ממגוון ירקות ופירות, כגון: תפוח עץ, תפוח אדמה, פלחי תפוז, מלפפון, גזר, בטטה, אגס ועוד….

מומלץ להאכיל גם במזון יבש הכולל מזון לכלבים (יבש), לחם מלא, סובין וכו'…
כדאי להאכיל את הצרצרים במגוון רחב ככל האפשר של מזונות, כדי להעשיר את הערך התזונתי שלהם.
יש להוציא את המזון לאחר שאיבד מטריותו מחשש לריח רע והעלאת עובש. העובש מזיק לצרצרים ואחר כך גם לזוחל הניזון מהם. נקו שאריות מזון על מנת להבטיח את בריאותם של הצרצרים.

שתייה:

כמו כל חיה, גם הצרצרים צריכים נוזלים על מנת להתקיים. בחו"ל ישנו מוצר הנקרא cricket gel או silica gel . זה בעצם מים במצב ג'ל שמונעים טביעה של הצרצרים. מכיוון שבארץ אין לנו מוצרים כאלו, אפשר להשתמש בפלחי תפוז או פרוסות מלפפון דקות העשירים בנוזלים כמקור לשתייה.
מומלץ להימנע מהשקיה בעזרת ספוג רטוב, כי לפעמים הצרצרים אוכלים אותו.

טמפ':

צרצרים משגשגים בטמפרטורת החדר, אין צורך להוסיף אמצעי חימום אלא אם הטמפרטורות צונחות.
תאורה: אין צורך בתאורה מלאכותית, צרצרים הינם חיות ליליות.
כלי גידול: באופן אישי הייתי ממליץ על כלי פלסטיק גדול לאחסון של חברת "כתר", או כל יצרנית מוצרי פלסטיק אחרת.
יש לאבזר את הכלי בהרבה מקומות מסתור כמו קרטוני ביצים וגלילי נייר טואלט, משום שצרצרים מתחבאים רוב היום ופעילים בלילה. אין צורך בלחות גבוהה.
כדאי לשים את הכלי במקום חשוך ככל האפשר, אך לא חובה.

אוורור בכלי:

מאוד חשוב לדאוג לאוורור בכלי. אפשר לעשות זאת על ידי חיתוך "חלונות" בצידי הכלי או במכסה ואטימתם ברשת חלונות ממתכת. יש להקפיד על מתכת ולא להשתמש בפלסטיק, כי הצרצרים לועסים דרך הפלסטיק ויוצרים חורים גדולים המאפשרים להם לברוח.
הרבה שואלים: "למה אני צריך אוורור בכלי?". התשובה היא שכאשר צרצר אחד מת מזקנה, מהרעלה (אכילת ספוג, רשת פלסטיק ועוד…) או מכל סיבה אחרת, הוא מפריש נוזל עם ריח משונה.
הריח הזה בעצם "מודיע" לשאר הצרצרים שאין כאן (כלומר: בכלי הגידול שלכם) אפשרות ותנאים לחיות ושיש לעבור ולחפש מקום אחר. בעקבות זה מתים עוד צרצרים וגם הם מפרישים את הנוזל. כך יכולה למות מושבת צרצרים שלמה בזמן קצר מאוד.